اگرچه شما یک آرایشگر حرفه ای نیستید اما با دانستن نکات اولیه می توانید با یک آرایش محو نه تنها کاستی های صورت را بپوشانید بلکه زیبایی صورت تان را نیز چندین برابر کنید

 در آرایش صورت سخت ترین قسمت ماجرا، آرایش چشم هاست و اغلب خانم ها بیشتر از همه در همین ناحیه مشکل دارند؛ اما ما می خواهیم به شما یاد دهیم چگونه می توانید تنها با یک رنگ سایه زیباترین چشم ها را بسازید. 

آماده سازی:

ابتدا پلک را کاملا تمیز کنید تا هیچ گونه چربی ای نداشته باشد و بعد از استفاده از کرم چشم چند دقیقه صبر کنید. اگر از کرم پایه خاصی استفاده می کنید اکنون آن را دور چشم تان بمالید.  

یکنواخت سازی:

با نوک انگشتان یا برس مخصوص اطراف چشم را کانسیلر بزنید، قسمت داخلی چشم را فراموش نکنید چون پوست این منطقه تیره تر از دیگر جاها به نظر می رسد. بهتر است برای مالیدن کرم بیشتر از حرکات ضربه ای انگشت استفاده کنید تا مالشی، زیرا پوست این قسمت حساس است و در پایان کار مطمئن شوید که اثر آشکاری از کانسیلر باقی نمانده است.

 

 

ترفندهای گریم:

زیر چشم را با مقدار زیادی پودر روشن و مات بپوشانید تا زمینه را برای سایه زدن آماده کنید؛ با پودر نه تنها رنگ سایه، خود را بهتر نشان می دهد بلکه دوام بیشتری هم پیدا می کند. شگردی که نباید فراموش کنید این است که بعد از تمام شدن آرایش با یک برس مخصوص، اضافه های پودر را پاک کنید.

 خنثی سازی پلک:

در اینجا بیشتر از همه احتیاج به یک سایه با رنگ خنثی دارید، رنگ هایی چون وانیلی، سفید و … که باید از زیر استخوان ابرو تا خط مژه کشیده شود. 

خط چشم:

حالا با یک مداد کاملا تیره یا خط چشم، داخل چشم را کامل تیره کنید (اگر خط چشم ضد آب استفاده کنید در طول روز دردسر کمتری خواهید داشت). اگر هم می خواهید از خط چشم های کرمی و ژله ای استفاده کنید از برسی استفاده کنید که سر آن زاویه دار باشد تا خط چشم حالت بهتری بگیرد. در گوشه داخلی، خط باید باریک تر باشد و اندک اندک که به سمت گوشه خارجی چشم می رود، پهن تر و ضخیم تر شود. داخل پلک پایین را هم سیاه کنید البته گوشه داخلی که محل آمدن اشک است را سیاه نکنید چون به راحتی پاک می شود و زیر چشم را کثیف می کند.

 دودی کردن:

حالا با استفاده از یک برس سرگرد تقریبا سفت گوشه های چشم را کمی تیره کنید، بهترین راه این است که کمی روی خط چشم را بکشید تا سیاهی های آن پخش شود، زیرا وقتی چشم دودی می شود نباید هیچ خطی پر رنگ تر از بقیه وجود داشته باشد. بعد از اینکه اطراف چشم را دودی کردید با استفاده از یک سایه تیره رنگ این سیاهی های دور چشم را تکمیل کنید. البته خیلی نباید از گوشه های چشم دور شوید.

 روشن کردن:

با استفاده از یک برس سایه کوچک (برسی که اندازه آن متناسب با عرض قسمت داخلی چشم در زیر ابرو باشد) کمی سایه روشن بزنید. سایه های روشن کمی حالت انعکاسی دارد می تواند پوست را برآمده تر نشان دهد و در نتیجه جلوه چشم ها و ابروها را بیشتر می کند.

عوض کردن حالت چشم:

این مرحله بسیار مهم است چرا که می تواند حالت چشم را اصلاح کند. از طرف دیگر تنها استفاده از یک رنگ سایه تیره نمی تواند آن طور که باید حالت چشم را زیبا کند. در این مرحله باید از سایه ای شبیه اما کمی روشن تر از سایه ای که روی پلک به کار بردید، استفاده کنید. سایه را کمی بالاتر از پلک و در گوشه خارجی چشم بزنید، بعد با استفاده از یک برس نرم سایه ها را با حرکات دایره ای یکنواخت کنید. همچنین جهت سایه باید به سمت داخل و کمی بالا باشد. یادتان باشد این مدل سایه باید ابتدا و در نزدیکی گوشه چشم پر رنگ باشد و با دورتر شدن از چشم به مرور کم رنگ شود به خصوص وقتی به سمت میانه پلک و ابرو نزدیک می شود. مطمئن شوید که هیچ خط پر رنگی بین قسمت تیره پلک و قسمت روشن تر بالای پلک وجود نداشته باشد. 

کار را تمام کنید:

حالا سراغ ابروها بروید؛ آرایش چشم بدون ابروهای زیبا و پر اصلا به چشم نمی آید و آرایش تان چیزی کم دارد.

منبع:noarous.com

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here