چهارشنبه , بهمن ۳ ۱۳۹۷

دوچرخه

دوچرخه بچگانه (بچه گانه) دارای سایز کوچکتری نسبت به دوچرخه های دیگر است . دوچرخه بچه گانه بسته به سایز دارای سیستم های ایمنی هستند مانند چرخ های اضافی در عقب برای سرنگون نشدن شخص یا بعضی از آنها دارای دستگیره هایی در عقب هستند برای مراقبت توسط والدین . همچنین دوچرخه بچه گانه ممکن است دارای ترک بند ، صندوق یا سبد باشد و در رنگ ها و طرح های مختلف برای سازگاری با روحیات کودکان ساخته شده است

نکاتی برای دوچرخه سواری در هوای گرم تابستان

از سوختگی پوست خود جلوگیری کنید، بدن خود را هیدراته کرده و بر روی دوچرخه لوازم مناسب را به همراه داشته باشید. دوچرخه سواری در زیر نور خورشید از تفریحات سالم، مفرح و لذت بخش محسوب می شود ، اما در هوای گرم تابستان اثرات منفی می توانند خود را به خوبی نشان دهند ، بله اثرات مضر خورشید. این دایره ی طلایی آسمان برای دوچرخه سواران ۲ چالش بزرگ ایجاد می کند؛ دهیدراته شدن سریع (از دست رفتن آب بدن)، و آسیب های اشعه های.
دهیدراته شدن واکنشی است که از متابولیسم های طبیعی بدن شما حاصل می شود ، هر چه سریعتر پدال بزنید،‌ بیشتر عرق می کنید. اما استرس دمایی وارده بر بدن را در نظر بگیرید، خواهید فهمید که نور گرم خورشید میزان تعرق بدن را افزایش می دهند، بیشتر از حد طبیعی! بنابراین شما مایعات بدن خود را با سرعت زیادی از دست می دهید.

برای لذت بردن از دوچرخه سواری موارد زیر را انجام دهید:

مایعات کافی بنوشید
عادت خود را تصحیح کنید، قبل، حین و بعد از تمرین با دوچرخه آب بنوشید. پوشیدن لباس مناسب نیز از گزینه های ایده آل برای مقابله با اثرات مضر نور خورشید است. بسیاری از دوچرخه سواران نیاز های بدن خود را نسبت به مایعات به خوبی در نظر نمی گیرند و تعجب می کنند که چرا نمی توانند از دوچرخه سواری در تابستان لذت ببرند. در موارد شدید، دوچرخه سواری حتی قادر نبوده اند مسیر دوچرخه سواری مورد نظر را به پایان برسانند  در میان مسیر حجم زیادی از آب بدن خود را از دست داده اند.
از اثر سوختگی نور خورشید جلوگیری کنید
اثرات امواج  نور خورشید از دیگر فاکتور هایی است که گریبان گیر بسیاری از دوچرخه سواران می شود. مقدار کمی از کرم ضد آفتاب نمی تواند یک مانع و پوشش دائمی را در برابر خورشید ایجاد کند. در بیشتر موارد، دوام کرم های ضد آفتاب ۲ ساعت است – اگر می خواهید بیشتر از ۲ ساعت دوچرخه سواری کنید، باید مجددا از کرم استفاده کنید.
شما می توانید هوشمندانه بنوشید و لباس های مناسبی به تن کنید، اما هنوز به تمرین نیاز دارد تا دوام خود را در گرما بالا ببرید. یکی از مزیت های تمرین در گرما این است که بدن شما در زمینه تعرق بهتر عمل می کند، و در مورد تمرینات آینده به بدن شما می آموزد که مایعات را بهتر حفظ کنند.در ادامه با نکاتی آشنا شوید تا تناسب اندام و مقاومت و قدرت بدنی خود را در گرما افزایش دهید.
۱٫چرخ های داغ
به صورت هفتگی،‌ در بعضی از روز های هفته در میانه روز دوچرخه سواری کنید،‌طوری که به بیشترین دمای ممکن در روز نیز برسید. در این حالت به طور قطع نیاز بدن شما در مصرف مایعات بالا می رود، استرس وارده از طرف گرما نیز بیشتر می شود. همچنین با احساس ناراحتی و گرما بر روی دوچرخه محیط جدیدی در تمرینات شما پدید می آید. بنابراین دوچرخه سواری در زیر نور خورشید بدن بیشتر دوچرخه سواران را با شرایط جدیدی مواجه می کند و قدرت بدنی دوچرخه سواران را افزایش می دهد.
۲٫ ماشین لاغری
داشتن تناسب اندام مناسب در حین دوچرخه سواری در آب و هوای داغ یک ابزار و سلاح مفید به شمار می آید. دوچرخه سواران لاغر تر و خوش اندام تر بهتر می توانند با گرمای زیاد مواجه شوند. یکی از دلیل های اصلی این است که چربی می تواند گرمای بدن دوچرخه سوار را تشدید کند. بنابراین اگر یک دوچرخه سوار چاق در میانه روز،‌در زیر نور خورشید از یک سربالایی بالا برود، بدن او به قدری گرم می شود که انگار یک کاپشن پشمی به تن کرده است. در حالی که یک دوچرخه سوار لاغر تر، راحت تر و سریع تر از شر گرما خلاص می شود. این نوع دوچرخه سواران با داشتن تناسب اندام مناسب زمان کمتری را برای بالا رفتن از سربالایی ها یا مسیر های دشوار صرف می کنند، زیرا نسبت نیرو به وزنشان متعادل تر است.
برای بهره بردن از مزیت های این جنبه دوچرخه سواری، تاجایی چربی های بدن خود را کم کنید که لاغری بدن شما از دید دیگران بسیار واضح باشد. با اینکه این موضوع در نزد برخی از افراد غیر قابل دسترس است،‌اما بدانید که تنها اگر در انتهای روز به خوبی چربی های بدن خود را در حین دوچرخه سواری آب کنید،‌ غذای اضافی به صورت چربی در بدن ذخیره نمی شود. در رابطه با این موضوع هر چه سن ورزشکار بالاتر می رود،‌سطح متابولیسم بدن،‌ سطوح فعالیت و سطح فیتنس کاهش پیدا می کند. بنابراین این جمله باید هدف جدید شما باشد: اگر چربی بسوزانم،‌ به جای یک کاپشن پشمی یک رادیاتور را با خود حمل می کنم!
۳٫ حدود خود را بشناسید
باید این را بدانید که محدودیت های نوشیدن،‌گرمت و مقاومت بدنی شما چقدر استو با خوردن نوشیدنی های متنوع و استفاده از استراتژی های متنوع و کارآمد،‌ به این نکته پی خواهید برد که آیا یک دوچرخه سوار تطبیق پذیر با شرایط سرد هستید یا یک دوچرخه سوار ماهر در دمای داغ روزهای تابستانی!؟ محدودیت های خود را بیازمایید و مطابق با قدرت ها و ضعف های خود آن ها را تغییر دهید. برای مثال، نوشیدنی های متنوعی را بنوشید و تطبیق پذیر ترین نوشیدنی که با بدن شما تناسب پیدا می کند را قبل،‌ هنگام و بعد از دوچرخه سواری مصرف کنید.

منبع:marketestan.com

همچنین ببینید

کیک صبحانه وانیل پرتقالی درنا ۱۲۰ گرمی

گروه کارخانجات صنایع غذایی درنا به عنوان سازمانی معتبر در صنایع غذایی با سرمایه گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *