یکشنبه , خرداد ۵ ۱۳۹۸

معرفی پورشه

پورشه یکی از معروف ترین برند های خودروسازی در جهان است که هر فردی حداقل یک بار نام آن را شنیده است. پورشه در سال ۱۹۳۱ توسط فردیناند پورشه تاسیس شد. کار اصلی این شرکت طراحی و تولید خودروهای لوکس و اسپورت میباشد. دفتر اصلی این شرکت در شهر اشتوتگارت یادن-وورتمبرگ در کشور آلمان قرار دارد.

این شرکت در حال حاضر توسط شرکت فرولکس واگن خریداری شده است.

این شرکت در سال ۱۹۳۹ اولین خودروی خود را به صورت رسمی تولید کرد که این خودرو پورشه نام داشت.

فردیناند پورشه در اوایل دهه ۱۹۵۰ در بستر بیماری افتاد و سرانجام در سال ۱۹۵۱ درگذشت. با درگذشت فردیناند، نیمی از سهام شرکت، به فری پورشه واگذار شد و ۵۰٪ درصد از سهام آن نیز، به دختر فردیناند؛ لوئیس و همسرش آنتوان پیک، به ارث رسید.

ورود شرکت پورشه، به عرصه خودروهای اسپورت، در سال ۱۹۵۲ با مدل پورشه ۳۵۶/۱ آغاز شد. پورشه قصد داشت با تکیه بر تجربه‌های حاصل از رقابت‌های اتومبیلرانی، امنیت اتومبیل‌های خود را بهبود ببخشد.

از ۲۰۰۹ تا کنون
پس از بازنشستگی وندلاین وایدکینگ در سال ۲۰۰۹ مایکل ماخت به مدیرعاملی پورشه منصوب گردید. در ماه اکتبر ۲۰۱۰ ماتیاس مولر، مدیرعامل اسبق آئودی، جایگزین دکتر ماخت شد. مولر تا ماه فوریه ۲۰۱۴ در این سمت باقی ماند، سپس مارتین وینترکورن، مدیرعامل کنونی گروه فولکس‌واگن، با حفظ سمت مدیرعاملی پورشه را نیز در دست گرفت. ریاست هیئت مدیره پورشه نیز در اختیار وولفگانگ پورشه (فرزند فری پورشه) می‌باشد.

هم‌اکنون پورشه پنجمین اتومبیل‌ساز آلمان از نظر دارایی و درآمد سالانه است و با توجه به اینکه اتومبیل‌های شرکت پورشه معمولاً در شمار پایین تولید می‌گردند؛ اما محصولات آن، همواره در کلاس خودروهای گران‌قیمت طبقه‌بندی می‌شوند.

همچنین ببینید

کواتروپورته ۲۰۱۷

مازراتی کواتروپورته ۲۰۱۷ با ظاهری جدید

مازراتی کواتروپورته۲۰۱۷ مازراتی کواتروپورته ۲۰۱۷ پس از ۴ سال با ظاهری جدیدتر معرفی شد. ظاهری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *