یکشنبه , خرداد ۵ ۱۳۹۸
صفحه نخست / خرید و فروش / هدفون بلوتوث

هدفون بلوتوث

هدفون های بلوتوث یکی از انواع هدفون های wireless می باشند. مهم ترین ویژگی آن ها خلاص شدن کاربر از کابل های آویزان در جیب و یا کیف اوست. این نوع هدفون ها نسبت به مدل های با سیم هم قیمتشان از کیفیت صدای ضعیف تری برخوردارند.

تمامی هدفون های بی سیم ( بلوتوث-رادیو فرکانس-مادون قرمز) برای فعال شدن نیاز به شارژ باتری دارند که مساله تمام شدن شارژ، یکی از نقاط منفی آن ها محسوب می شود.

فرستنده هدفون های بلوتوث می تواند یک گوشی تلفن همراه و یا یک پلیر مجهز به بلوتوث باشد، که همین ویژگی آن ها را برای محیط های بیرونی و یا ورزش مناسب کرده است.

فرض کنید که می خواهید هد‌فون را به گوشی خود وصل کنید، ولی بنا به دلیل نامشخصی، نام هدفون را در لیست بلوتوث گوشی هوشمند خود مشاهده نمی کنید. احتمالا یکی از روش های زیر می تواند مشکل شما را حل کند:

مطمئن شوید که بلوتوث گوشی خود را روشن کرده‌اید. این یکی از ساده‌ترین مسائلی است که ممکن است برای هر کس اتفاق بیفتد.

بررسی کنید که آیا هدفون مورد استفاده با گوشی و سیستم عامل آن سازگار است یا خیر. بعنوان مثال اگر از گوشی های iPhone استفاده می کنید، این نکته را مد نظر داشته باشید که ویژگی “Bluetooth Smart Ready” از نسخه iOS 7 به بعد پشتیبانی می شود. هم چنین اگر از دستگاه های اندرویدی استفاده می کنید، نسخه اندروید شما باید حداقل ۳ باشد.

مطمئن شوید که هدفون و گوشی هوشمند شما به اندازه کافی به هم نزدیک باشند. معمولا بهترین فاصله برای برقراری ارتباط به دو دستگاه از طریق اتصال بلوتوث، حدود یک متر است.

روال پیشنهادی کارخانه سازنده برای اتصال هدفون را بررسی و طبق آن عمل کنید. همه هدفون های بلوتوث به یک روش مشابه به گوشی های هوشمند وصل نمی شوند. برخی مواقع وصل شدن هدفون به دستگاه ممکن است به راحتی و فقط با روشن کردن بلوتوث در هر دو طرف انجام شود، ولی برخی اوقات نیز ممکن است قضیه کمی پیچیده شود.

یک مرتبه گوشی و هدفون را خاموش و روشن کنید. این یک روش قدیمی است، ولی بعضی وقت ها به خوبی کار می کند!

مطمئن شوید که به جز هدفون و گوشی، هیچ دستگاه دیگری با بلوتوث روشن وجود نداشته باشد. اگر وجود دارد، بلوتوث آن را خاموش کنید. گاهی اوقات ممکن است در صورت وجود یک دستگاه دیگر، هدفون به اشتباه سعی در وصل شدن به آن را داشته باشد.

از مودم wi-Fi تا حد امکان فاصله بگیرید. ممکن است مودم شما از طول موجی مشابه با هدفون استفاده کند.

اتصال هدفون و گوشی بصورت متوالی و پشت سر هم قطع می شود

هیچ چیز بدتر از این نیست که در حال گوش دادن به موسیقی مورد علاقه‌تان باشید و ناگهان اتصال بلوتوث دستگاه شما قطع شود. برخی اوقات اتصال بلوتوث بصورت کامل قطع می شود و می بایست مجددا هدفون را به گوشی وصل کنید. ولی گاهی اوقات این قطعی پس از چند لحظه بصورت خودکار وصل می شود. هر دو حالت به یک اندازه ناراحت کننده هستند. ولی نگران نباشید. برای این مشکل نیز چند راه حل وجود دارد.

هدفون و گوشی هوشمند خود را در یک محدوده قرار دهید

تمامی اتصال های بلوتوث غیر ضروری را حذف و خاموش کنید. ممکن است دستگاه های زیادی از طریق بلوتوث به گوشی شما وصل شده باشند که همین امر می تواند باعث کاهش کارایی اتصال بلوتوث شود.

مطمئن شوید باتری هدفون بلوتوث شما به اندازه کافی شارژ دارد. اکثر هدفون های بلوتوث در هنگام کم شدن سطح شارژ باتری، در فواصل زمانی معینی اتصال بلوتوث خود را قطع می کنند.

هدفون و گوشی با هم جفت (Pair) نمی شوند

معمولا هنگامی که این اتفاق می افتد، شما یا با یک پیغام خطا مواجه می شوید یا روند جفت شدن دو دستگاه بدون نتیجه پایان می یابد

 

منبع:iranheadphone.com

همچنین ببینید

کیک صبحانه وانیل پرتقالی درنا ۱۲۰ گرمی

گروه کارخانجات صنایع غذایی درنا به عنوان سازمانی معتبر در صنایع غذایی با سرمایه گذاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *